Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека
зірочок - 4, відгуків - 2
м. Тернопіль, бульвар Шевченка, 15
10:00 - 19:00 (нд. до 18:00, пн. - вихідний)
+38 (0352) 52-52-64

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека — це головний заклад у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення регіону, науково-дослідний, методичний, координаційний центр бібліотек різних систем і відомств, обласне книгосховище, обласний депозитарій краєзнавчої літератури, центр книгообміну і міжбібліотечного абонемента.

Щорічно обслуговуються близько 24 тисяч читачів, котрим видається півмільйона творів друку.
Читачам надаються платні послуги. Це — нічний абонемент, користування літературою підвищеного попиту, довідково-бібліографічне обслуговування, ксерокопіювання, сканування. Щорічно бібліотека проводить тиждень відкритих дверей для тих, хто заборгував книги протягом двох останніх років.

Фонд бібліотеки універсальний. Повно представлені монографії та зібрання праць видатних вчених, письменників, класиків світової літератури, а також література з питань історії, філософії та економіки, держави і права, науки і техніки, етнографії, літературознавства, мистецтвознавства, археології, публіцистики. До читацьких послуг більше 100 назв газет та 300 назв журналів. Сукупний обсяг записів у базі даних ОУНБ зростає і дорівнює більш ніж 100 тис. одиниць.

Користувачі бібліотеки мають доступ до ресурсів Інтернету завдяки перемозі у конкурсі проектів відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)».

Історія
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека заснована 15 листопада 1939 року на базі приватних бібліотек. Це була перша державна бібліотека на території області.
У роки Другої світової війни приміщення та книжкові фонди були знищені. Вдруге обласна бібліотека відновила свою роботу у вересні 1944 року в м. Чорткові, де тимчасово перебував обласний центр. У квітні 1946 року бібліотека з фондом 27 тисяч примірників переїхала в місто Тернопіль на вул. Островського, 56. Вона стала публічною.
У 1984 році Тернопільській обласній універсальній бібліотеці було присвоєно статус наукової
З 1994 року розпочалася комп’ютеризація бібліотечних процесів. В автоматизованому режимі здійснюється комплектування фонду, обробка і каталогізація нових надходжень книг та періодичних видань.

Перегляньте також

Коментарі

вверх